Номер: 5
Позиция: Защитник
Рождена дата: 1997-11-07 (24 години)
Държава: Нидерландия

Сезон Голове* Най-бърз Голове Голове от дузпи Автоголове Червени картони Жълти картони Пропуснати дузпи

Валентин Антов

Той е част от ЦСКА от есента на 2007 година, когато започва тренировки в детско-юношеската школа на тима.

От 2015 г., на 14-годишна възраст, юношата започва да тренира с мъжкия отбор на ЦСКА. През последвалия сезон записва мачове в турнира за Купата на България и във „В“ група, преди да получи тежка контузия, която го изважда от терените за 8 месеца.

След завръщането си в игра, Валентин Антов се състезава на три фронта – с дублиращия отбор във Втора лига и в юношеските формации до 17 и до 19 години. Като капитан на ЦСКА U19 той вдига трофея в Елитната група през 2017 година.

От юни 2017 Антов отново тренира с мъжкия отбор. След като от ранна детска възраст играе на поста централен защитник, в първия тим той е използван като дефанзивен халф. Армеецът записва своя официален дебют в Първа лига на 14 април 2018 година срещу Верея при победата с 5:1 на „Армията“. Дебютът му в евротурнирите е срещу Рига на 12 юли на „Българска армия“, когато започва като титуляр. На 23 август Валентин Антов подписва първия си професионален договор с ЦСКА.

За юношеския национален отбор дебютира в контролен мач срещу Вестфалия през септември 2015 г.,[3] а официалният му дебют е в квалификацията за Европейското първенство за юноши до 17 г. срещу Италия (0:3) на 21 октомври 2015 г.[] Антов е неизменна част от всички национални гарнитури, а през 2018 г. е част от състава на България U19, с който играе квалификации за Европейско първенство. През март 2019 селекционерът на “А” националния отбор Петър Хубчев изпраща повиквателна до Антов и му дава шанс да дебютира в европейската квалификация срещу Косово в Прищина на 25 март, завършила наравно 1:1.

На церемонията „Футболист на годината“ на 6 януари 2019 г., 18-годишният Валентин Антов печели наградата в класацията за най-проспериращ млад играч до 21 години.

post

Раул Албентоса

Кариера

Роден в Алзира, Валенсия , Албентоса играе младежки футбол с местния Elche CF , като дебютира в старши сезон през сезон 2007–08 с B-отбора в Tercera División . На 15 юни 2008 г. той изигра първата си официална игра с основния състав, започвайки с 0-1 загуба от Xerez CD .

През август 2009 г. Albentosa бе даден под наем на Caravaca CF . Той обаче се завърна в Елче през януари следващата година и игра в още два мача в Сегунда Дивизион до края на кампанията .

В следващите години Албентоса не се е уредил с нито един отбор. Той се състезава в четвъртото ниво с Реал Мурсия Imperial , представляващи Сан Роке  и Кадис CF в Сегунда Дивисион Б .

На 21 юли 2013 г. Албентоса подписа с SD Eibar , прясно повишен във втората дивизия. Той отбеляза първия си професионален гол на 2 март на следващата година, като изтръгна последния при победата на домакините с 3: 0 над Sporting de Gijón .

Албентоса изигра 33 мача през 2013–14 г. , като помогна на Армерос да постигне промоция в Ла Лига за първи път. Той дебютира в състезанието на 24 август 2014 г., като стартира с домакинско поражение с 1-0 на Реал Сосиедад ; на 19 септември, чрез удар с глава, той вкара първия си гол в най-горното ниво на, си е вторият от 2-0 победа в Елче CF .

На 16 януари 2015 г. Albentosa подписа с Дарби Каунти на 1 / 2  -годишен договор, след като английският клуб плати  600 000 на клауза му изкупуване.  Той дебютира в състезателния си дебют за новия си отбор осем дни по-късно, играейки първото полувреме от домакинската победа с 2: 0 срещу Честърфийлд в четвъртия кръг на ФА Къп .

Albentosa се завръща в Испания и неговото най-високо ниво през лятото на 2015 г., след като се съгласи да едногодишен договор за заем с Малага CF .  На 9 юли 2016 г. той подписва постоянен четиригодишен договор с другарския клуб Deportivo de La Coruña .

На 31 август 2018 г., след като изпадна в изпадане , Албентоса беше отпуснат на заем на Gimnàstic de Tarragona във второто отделение, за една година.  Той беше отзован на следващия януари, [прекратявайки договора си малко след това.

Албентос отново се премести в чужбина в края на юли 2019 г., като 30-годишният член се присъедини към PFC ЦСКА София от Първа професионална футболна лига (България) .